KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16033395
nr 1603 3395
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Kvinna i hatt. Signerad, akvarell, 10x15 cm, yttermått inklusive ram: 35x40 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
måndag 4 mars 2024
kl 18:45:23
300 kr
350 kr
400 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman